Klinik: 321 53 07 * Gsm: 0505 818 0 585

Sosyal Medyada Biz}

Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZİ İNCELEYİN!
2015 yılından bu yana, sizlere ve sevimli dostlarınıza hizmet veren Erkan Arslan Veteriner Kliniği, hangi alanlarda ne gibi hizmetler sunuyor? Hepsini bu sayfamızda bulabilirsiniz.
Aşılama ve Koruyucu Hekimlik
Birincil önceliğimiz, sevimli dostlarımız için Koruyucu Hekimlik hizmeti vermektir. Dostlarımızın aşılarının (iç dış paraziter aşı uygulamaları, kuduz aşısı, lösemi aşısı, mantar aşısı, karma aşılar vb) takibi, tam doz ve zamanında yapılmasının sağlanması, sevimli dostlarımızın, sizin ve ailenizin sağlığı için en önemli konuların başında gelir. Kliniğimize gelen bütün petler, kayıt sistemimize kayıt edilir ve aşı takvimi oluşturulur. Aşı zamanı geldiğinde, tarafınıza telefon çağrısı yada SMS ile bilgilendirme yapılır. Ayrıca dostlarımızın herhangi bir sağlık sorunu yaşamadan, belirli periyodlarla genel sağlık muayenesine tabi tutulmaları da, sağlıklı bir hayat yaşamaları için önemlidir.
Cerrahi ve Acil Müdahaleler
Bazı durumlarda cerrahi veya acil müdahale gerekebilir. Örnek vermek gerekirse, sebebi ne olursa olsun enfekte olmuş bir yara, herhangi bir sebeple yaşanmış travmaya bağlı kırık ve çıkıklar, zor doğum yapma veya yapamama, şiddetli ishal, kusma, yüksek ateş, iç yada dış kanama, alerji, solunum güçlüğü vb. Bunların hiç birini ne sizin, ne de sevimli dostlarımızın yaşamasını istemeyiz ancak yine de bu gibi durumlarda kliniğimize başvurabilirsiniz.
Diyet ve Beslenme Danışmanlığı
Sevimli dostlarımız her ne kadar (neredeyse) verdiğimiz her şeyi mideye indiriyor olsalar da, teknik olarak her ırk ve her karakterin kendine özgü bir beslenme programı olmalıdır. Erkan Arslan Veteriner Kliniği olarak, doğumdan hayatlarının sonlarına kadar beslenme danışmanlığı hizmeti vermekteyiz. Ayrıca bazı durumlarda (obezite, aşırı zayıflık, çeşitli hastalıklar, hamilelik yada emzirme dönemleri gibi) özel beslenme programları ve diyetleri uygulanmalıdır. Bu gibi durumlar için de kliniğimizden profesyonel danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.
Dermatolojik Tedavi
Çeşitli sebeplerle dostlarımızın dış deri tabakasında sağlık sorunları yaşanabilir. Alerji, deri döküntüsü, aşırı tüy dökme, aşırı kaşıntı, egzama vb durumlarda da, kliniğimiz yanınızda.
Tahlil ve Tetkikler
Bazı hastalıklarda teşhis için fiziki muayene yeterli olmayabilir. BU gibi durumlarda tahlil ve tetkik hizmetleriye de yanınızdayız. Tam kan, idrar, gayta (dışkı) veya akıntı tetkikleri de hizmetlerimiz dahilindedir.
Kısırlaştırma
Bizimle yaşayan dostlarımızın annelik yada babalık duygusunu tatmak gibi bir istekleri yoktur. Ancak bir şekilde hamile kalmışlarsa da, yavrularına en iyi şekilde bakacaklarından emin olabilirsiniz. Gebelik dönemi, doğum ve emzirme dönemi uzun ve zorlu bir süreçtir. Özellikle anneyi yorar ve zorlar. Doğum sonrasında da, yavruların sahiplendirilmesi bir hayli zordur. Bu sebeple kısırlaştırma, her zaman iyi bir yöntemdir. Kısırlaştırma ayrıca kedilerde eve koku bırakmayı, köpeklerde evden kaçmayı azaltır. Eğer dostunuzu kısırlaştırmaya karar vermişseniz, kliniğimiz kısırlaştırma hizmetiyle de yanınızdadır.
Pet Kuaför Hizmetleri
Kliniğimizde tüm tıbbi hizmetlerin yanında, tıraş ve tırnak kesimi gibi Pet Kuaför hizmetleri de sunmaktayız.
Ağız Bakımı ve Tedavi
Şüphesiz ağız bakımı, insan ve pet sağlığı açısından çok önemlidir. Yiyecek ve içeceklerden kaynaklı olarak, dostlarımızın dişlerinde diş taşı oluşabilir. Bazı canlıların tükürük yapısı sebebiyle, diş taşı ve plaklar çok sık tekrarlayabilirler. Önlem alınmaması durumundaysa, dişlerde çürüme, diş kaybı, diş etlerinde çekilme gibi sorunlara yol açabilir. Kliniğimizde ağız ve diş taşı temizliği hizmeti de bulunmaktadır. Ayrıca çeşitli sebeplerle çürümüş yada kırılmış dişlerin çekimi de sağlanmaktadır.
Diğer Veteriner Hizmetlerimiz
Yara Tedavisi
Alt-Üst Solunum Yolu Enfeksiyonları Teşhis ve Tedavisi
Metabolik Hastalıkların Teşhis ve Tedavisi
Sindirim Sistemi Bozuklukları Teşhis ve Tedavisi
Ürogenital Sistem Hastalıkları Teşhis ve Tedavisi
Vaginal Muayene
Gebelik Kontrolü
İstenmeyen Gebelik Sonlandırma
Kızgınlık Bastırma
Pansuman
Bandaj
Kulak Yabancı Cisim Operasyonları
Mantar, Uyuz vb. Deri Hastalıkları Teşhis ve Tedavisi
Sezaryen
Jinekolojik Operasyonlar
Alerjik Reaksiyonlar ve Redavisi
Ağız ve Ağız İçi Organları Rahatsızlıkları Teşhis ve Tedavisi
Epilepsi Teşhisi ve Tedavisi
Hayvanlarda Davranış Bozuklukları ve Psikolojik Destek
Zehirlenmeler
İmmun (Bağışıklık) Sistem Hastalıkları
Acil Müdahale
Yerinde Aşılama
Anal Kese Boşaltımı
Zoonoz Hastalıkların Önlenmesi
Göz Enfeksiyonları Teşhis ve Tedavisi
Açık Yara Tedavisi
Hormonel Salgı Organları Rahatsızlıkları Teşhis ve Tedavisi
Kusma, İshal, Kanlı İshal, Aşırı Katı Dışkılama Teşhis ve Tedavisi
Kronik Karaciğer Bozuklukları Teşhis ve Tedavisi
Tümörler, Bezeler, Kist vb. Kitlelerin Teşhis ve Tedavisi
İdrar Kesesi Hastalıkları
Yalancı Gebelik Teşhisi
Mastitis (Meme Enfeksiyonu) Teşhis ve Tedavisi
Çiftleştirme Zamanı Tayini
Uygun Eş Seçimi Desteği
Doğum Sonrası Destek